محل تبلیغات شما

آیشمن ها را محاکمه کنید

ایران زخمی است در گرو تبهکاری یاوه سرایان منادی حقیقت دستکاری شده و بحران در تمامی عرصه های اجتماعی،اقتصادی و ی کلیت جامعه را مستأصل  و گیج نموده است،بطوریکه دستگاه های فلسفی و جامعه شناسی بسیاری را نیز ناکارآمد ساخته است.
حرکت از بحران بسمت ایمنی و امنیت به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است گرچه این بحران های عمیق و پر فاجعه در نوسانند ،به عبارتی هم زنگ خطری است از فرجام وهم بشارتی است به آغاز.
اما بحران و تبعاتش با ریشه ساختاری خود قلمرو وسیعی از جامعه را دچار تشویش نموده است.
ترس فروریختگی ،برپایی آشوب های داخلی و نفوذ دیگری غیر خود»،گفتمان پلیسی را رونق بخشیده .گفتمانی توام با خشونت نظری و ناامنی
ابهام و سردرگمی ماحصل از بحران کنونی که در طیفی از کودتای ارزی ،تا بی ثباتی اقتصادی و نافرمانی مدنی ،استیضاح ریاست جمهوری و فساد اختاپوسی سازمانی در نوسان است ،مرا ناخودآگاه متوجه وضعیتی در بحبوحه جنگ جهانی دوم می اندازد.زمانی که، آیشمن» مامور اصلی پاکسازی یهودیان دست به جنایات تاریخی و بشری زد.و هانا آرنت در کتاب ابتذال شر»اینگونه در باره ی شخصیت او قلم فرسایی میکند:
بدترین کسان، آنانی هستند همچون آدولف آیشمن(مامور اصلی پاکسازی یهودیان در جنگ جهانی دوم با عنوان برنامه "راه حل نهایی" یا هولوکاست که منجر به کشتار صدها هزار انسان بیگناه گردید) که هرگز زحمت آشنایی با آن "خویشتن درونی" را به خود نداده اند . آیشمن از نظر روانی به علت فقدان "تخیل" نمی توانست مجسم کند که قربانیانش چه رنجی می کشند. قوه تخیل» نیرویی است که انسان را قادر می سازد در نزد خودش ، در عالم ذهن ، ابعاد انسانی و اخلاقی، تبهکاری را چون واقعیتی ملموس مجسم کند. آیشمنِ عاجز از تفکر نمی توانست در درون با خودش ، وارد بحث و گفتگو شود. من به ظاهر یکی بیش نیستم ، اما واقعا پیش از یکی هستم. من خویشتنی دارم و با این خویشتن مرتبطم. این خویشتن وهم و پندار و پوچ نیست. زیرا با من سخن می گوید و صدایش را به گوش من می رساند. من با خود سخن میگویم  وبه این معنی در من کس دیگری نیز هست و ما دوتاییم. من و خویشتن من ممکن است با هم سازگار یا ناسازگار باشیم. من اگر با دیگران هم عقیده نباشم می توانم به آنها پشت کنم و به راه خود روم، اما نمی توانم به خویشتن پشت کنم . اگر بدی کنم محکوم ام که با آن بدکار هم بودی»  و همزیستی» تحمل ناپذیری داشته باشم و هرگز نتوانم از چنگ آن رها شوم. حقیقت آن است که شرارت» و بدکاری»، عزت نفس و کرامت ما را نزد خودمان نابود می کند.(۱).

آیشمن ها در کنار ما هستند ،انان همه جا نفوذ دارند و با بداخلاقی ی باعث نسل کشی توده ها گردیده اند .کسانی که بزعم آرنت،عاجز از هرگونه تفکر  و بحث با خویشتن اندانان در تمامی پایگاه های شغلی و ی نفوذ دارند .رد پای آنان کاملا مشهود است کسانی که، حتی به جیره ی غذایی کودکان و سالمندان شهروندان عادی رحم نمی کنند و با هر شقاوتی هست و نیست جامعه را به یغما می برند.به نام شبکه دارویی میلیونها ارز را بابت خرید اجناس لوکس و غیر ضروری صرف کرده و با خلقیات حیوانی از هر گونه التماس بیماران با بی تفاوتی عبور کرده و با شخصیت آیشمنی » خود به شقاوت می پردازند.
 قربانیان این جنایتکاران تمامی یک ملت است،ملتی بی نام و نشان و درمانده از چگونه گذراندن زندگی روزمره
قربانیانی که گم شده اند در بلادشان با بی مهری ی و شورمند تر این که،آنان در عصر ماتریالیسم دموکراتیک روز افزون تر شاهد شکاف لایه‌های اجتماعی هستند و عمق جفادیدگی آنان را به سمت جابجایی قلمرو ی هدایت می کند ،هدایتی پر حادثه و خونین
کنشگران آزار دیده بفکر جابجایی قلمرو با سرخوردگی از لاف زنی های شیک ی و بی ثباتی اقتصادی دچار یک دور باطل گریده اند .
مردم چونان کلافی سردرگم و اسیر درانبوه تضادهای حزبی اصول گرایان و اصلاح طلبان در یک فضای گنگ و مبهم مدرنیزاسیون ناقص، به فکر گشایش امکان های جدید در حرکت اند .مردمی با نشانه های عینی و کامل تهیدستان شهری» و رنجور از بی عدالتی ها
و فاجعه دردناک تر است زمانی که هیچ گونه مرجع رسمی و قانونی برای محاکمه این آیشمن ها وجود ندارد.آنان با فراغت خاطر یکه تازی نموده و روز به روز بر جولانگاه پر ستمگری خویش تسلط دارند.فرصت طلبانی که با برپایی شور ایدئولوژیکی دایره ی تهی مرک و فقر را می گسترانند.

منابع:
۱- آرنت ،هانا، ابتذال شر

روایتی از فقر به مرگ...

تحولات دینداری و خود اتکایی دینی

من گل می کشم ،پس هستم!!!

های ,ی ,بی ,اند ,ها ,خویشتن ,و با ,را به ,جامعه را ,آیشمن ها ,از بحران ,اصلی پاکسازی یهودیان

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

sacashotel Michelle's notes clicanfulmi gambbookpala خبرستان پیشگامان زارچ|اینترنت adsl |پیشگامان کویریزد Gemsoft.mihanblog.com - دانلود رایگان نرم افزار و بازی سیستمهای کنترل دیجیتال هوشمند Digital Intelligent Control Systems مطلب مفید نوای طرب